Noopept Solution 20mg/ml – 50ml
$39.99
- Third-party tested for identity, purity, and concentration
- 50ml bottles | almost 70% more volume compared to 30ml
- Induction sealed and batch coded
- Free shipping US $100+ | international $275+
Categories: New Arrivals, Nootropics, Solutions
Description
| Application | Peptidic nootropic analog |
| Concentration | 20 mg/mL |
| Composition | PEG-400 |
| Appearance | Clear, colorless to faint yellow solution. Shake gently before measurement. |
| CAS | 157115-85-0 |
| Molar Mass | 318.37 g/mol |
| Chemical Formula | C17H22N2O4 |
| Synonyms | Noopept, Omberacetam, GVS-111 |
| Storage | Store at 20–25 °C. Minimize air exposure. Protect from light and moisture. |
Related products
Testolone | RAD140 Solution 10mg/ml – 50ml | Chemyo
Buy RAD140 solution 10mg/ml (50ml) from Chemyo Labs. Third-party tested RAD140 for sale with verified purity, batch tracking, and discreet USA, Australia & Europe shipping.
- Third-party tested for identity, purity, and concentration
- 50ml bottles | almost 70% more volume compared to 30ml
- Induction sealed and batch coded
- Free shipping US $100+ | international $275+
GW0742 Solution 10mg/ml – 50ml
Ostarine MK-2866 Solution 25mg/ml – 50ml | Chemyo
Buy Ostarine MK-2866 for sale , MK-2866 solution 25mg/ml (50ml) from Chemyo Labs. Third-party tested SARMs compound with verified purity and discreet shipping to the USA, Australia & Europe.
- Third-party tested for identity, purity, and concentration
- 50ml bottles | almost 70% more volume compared to 30ml
- Induction sealed and batch coded
- Free shipping US $100+ | international $275+
AC-262 Solution 10mg/ml – 50ml
$79.99
SR9009 Solution 10mg/ml – 50ml | Stenabolic
LGD 4033 Solution 10mg/ml – 50ml
Buy LGD 4033 Solution 10mg/ml (50ml) from Chemyo Labs — third-party tested for identity, purity, and concentration. Induction sealed, batch coded, and discreetly shipped across the USA, Australia, and Europe.
| Specification | Details |
|---|---|
| Application | Selective Androgen Receptor Modulator |
| Concentration | 1% (10mg/ml) |
| Volume | 50ml |
| Composition | 99% PEG400, 1% LGD-4033 (>99% purity) |
| CAS | 1165910-22-4 |
| Molar Mass | 338.25 g/mol |
| Chemical Formula | C14H12F6N2O |
| Synonyms | LGD4033, LGD-4033, LGD4, LGD-4 |
| Packaging | Induction sealed, batch coded |
| Storage | Store in cool, dry place. Minimize open air exposure |
Deionized Water – 50ml
$5.99
SLU-PP-332 Solution 200 mcg/ml – 50ml
$79.99
